Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru! Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami. Čtěte více →

Aktuality

Informace k ukončení platnosti bankovek

Dne 30. června 2022 skončí platnost starších vzorů bankovek nominálních hodnot 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999. Bankovky, které zůstanou u veřejnosti i po ukončení jejich platnosti, bude možné od 1. července 2022 do 30. června 2024 vyměnit na pokladnách všech úvěrových institucí provádějících pokladní operace a současně také na všech sedmi územních zastoupeních ČNB (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň, Ústí nad Labem).
Od 1. července 2024 bude výměna probíhat pouze na pokladnách ČNB, avšak po neomezenou dobu.
Více informací naleznete zde.

OMALOVÁNKY PRVNÍ POMOCI 2016

Loomis CR se letos opět účastní jednoho z projektů Českého červeného kříže (ČČK), s názvem „Omalovánky první pomoci“, který je tentokrát určen pro naše nejmenší. Cílem je seznamovat veřejnost se zásadami poskytování první pomoci. Situace, kdy někdo z nás potřebuje rychle poskytnout první pomoc, se neodehrávají daleko od nás, ale jsou součástí našeho každodenního života. ČČK se tak snaží, aby co nejvíce z nás v těchto situacích obstálo a uvědomilo si, že první pomoc není vlastně žádná složitá věda. Nebývá výjimkou, že jsou to právě děti, které přispějí často k záchraně zdraví či života svých kamarádů nebo dospělých. Odborný doprovodný text je zpracován v souladu se Standardy první pomoci vydanými ČČK v roce 2012 a v souladu s GUIDELINES 2015 zveřejněnými v listopadu 2015 v mimořádném vydání časopisu Urgentní medicína.

VII. DEN S POLICIÍ ČR A ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNOU MINISTERSTVA VNITRA

Společnost Loomis CR se již tradičně účastnila akce DEN S POLICIÍ ČR. Ročník  2013 byl ve znamení krásného počasí, to se jistě podepsalo i na mimořádné účasti malých i velkých soutěžících u stánku Loomis CR. Pro děti byla opět připravena zábavná soutěž o sladkou odměnu a pro dospělé tipovací soutěž.  Úkolem bylo co nejpřesněji odhadnout celkovou částku hotovosti v jednorázovém bezpečnostním obalu.  Úkol to nebyl jednoduchý, jelikož se hotovost skládala z velkého počtu mincí doplněných o cizí měny. Výherkyní, která  prokázala skvělý odhad se stala paní Radka Richterová.  Svým tipem byla nejblíže skutečné částce 3.859,- Kč, která byla hlavní cenou této soutěže. Za společnost Loomis CR jí tímto  moc gratulujeme!

POZVÁNKA NA VII. DEN S POLICIÍ ČR A ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNOU MINISTERSTVA VNITRA

Společnost Loomis CR a.s. srdečně zve všechny děti a rodiče na letošní již VII. ročník Dne s Policií ČR. Tato akce se koná 8. června 2014 od 10:00 v PVA Letňany.  Pro všechny zájemce je připraveno mnoho atrakcí včetně stánku Loomis CR, kde na děti čeká soutěž o drobné dárky a pro rodiče je opět připravena tipovací soutěž. Na nejpřesnějšího z nich čeká finanční odměna.  Od 17:00 dále celá akce pokračuje jako POLICE FOR PEOPLE MUSIC FESTIVAL 2014, na kterém vystoupí hudební skupiny. Jmenujme například NO NAME, TURBO, RYBIČKY 48 a mnoho dalších.

Skupina Loomis se rozrostla akvizicí VIA MAT Group

Loomis, jako jedna z předních CIT společností, uzavřela dohodu o koupi 100% akcií VIA MAT Holding AG. VIA MAT se sídlem v Curychu ve Švýcarsku je jednou z předních světových společností v oblasti mezinárodních přeprav cenných zásilek. Hodnota podniku je přibližně 200 milionů CHF, což odpovídá přibližně 1450 milionů SEK (4,43 miliard CZK). Tato akvizice umožňuje společnosti Loomis rozšířit nabídku svých služeb přidáním mezinárodních přeprav ke stávajícím službám CIT a CMS. Kromě toho, v důsledku postavení VIA Mat na švýcarském trhu CIT, bude Loomis díky této akvizici lídrem na trhu. VIA MAT a její dceřiné společnosti mají asi 1000 zaměstnanců, působících v Asii, Jižní Americe, Středním východě, USA a Evropě. Akvizice umožní Loomis přístup k několika novým destinacím a přispěje k dalším možnostem růstu. Švýcarská CIT divize bude konsolidována do segmentu Evropa.

Loomis AB koupil 100% podílu akcií G4S Cash Solutions (SK), a.s.

Naše mateřská společnost Loomis AB dne 1.12.2013 kopila 100% podílu akcií společnosti G4S Cash Solutions (SK), a.s. Loomis AB se tak stal jediným akcionářem této společnosti. Skupina Loomis, která působí zejména v Evropě a Americe, kde zaměstnává více než 20 000 zaměstnanců, tak opět rozšířila své provozní a operační možnosti ve střední Evropě.

Průzkum spokojenosti 2013

Firma Loomis si velmi cení názorů a připomínek svých klientů, a proto se rozhodla uspořádat průzkum spokojenosti zákazníků. Letošní ročník bude probíhat ve dnech 11.-25.9.2013. Celou akci pořádá společnost Loomis AB ve spolupráci s agenturou Netsurvey. Vyhodnocení výsledků online dotazníků proběhne v měsíci říjnu, tak abychom byli schopni je co nejdříve aplikovat.

Firma Loomis se zúčastnila VI. Dne s Policií Praha 2013

Připraveny byly soutěže jak pro děti, tak i pro dospělé. Děti si mohly vyzkoušet své dovednosti při hodu míčkem na terč. Soutěžilo se o drobné dárky. Výhercem tipovací soutěže pro dospělé se stal pan Zbyněk Vales, který byl nejblíže skutečné hodnotě mincí v průhledném bezpečnostním obalu. Celková částka 2.924,- byla zároveň hlavní cenou této soutěže. Dále byly k vidění ukázky práce policejních a záchranných složek a techniky. Celou akci zakončil hudební koncert.

Loomis International uskutečnil v roce 2013 nejnáročnější přepravu ve své historii

Transport překročil zatím nejvyšší hranici hmotnosti, a to 2 tuny. Loomis International zajišťuje přepravy cenných zásilek do USA, Asie i Afriky, včetně všech vývozních dokumentů, celních řízení apod.

Střelecké závody o pohár KPKB Vražkov

Společnosti Loomis se dne 23.5.2013 zúčastnila střeleckých závodů KPKB. Celá akce se mimořádně vydařila. Naši zaměstnanci si odnesli hned několik cenných trofejí:

  • 1. místo v kategorii ženy
  • 1. a 2. místo v kategorii družstev
  • 3. místo v kategorii muži
  • 1. – 4. místo v kategorii jednotlivců

Loomis vstoupil 2. dubna 2012 do Latinské Ameriky

Loomis vstoupil do Latinské Ameriky akvizicí společnosti Vigencia, která zajištuje cash handling, zaměstnává 190 lidí a disponuje 40 vozidly. Tato akvizice je první akvizicí v Latinské Americe, doposud se Loomis soustředil na akvizice v Evropě a v USA. Více naleznete na www.loomis.com.

Loomis zahájil letecké mezinárodní přepravy

Loomis rozšířil portfolio nabízených služeb o mezinárodní letecké přepravy cenin z/do České republiky a okolních států. Tím pádem doplňujeme pozemní chráněné přepravy leteckými a přepravujeme zásilky nejenom v rámci Evropy, ale i USA a Asie. Realizaci dané služby stavíme na kvalitním pojištění, službě a flexibilitě. V případě zájmu o mezinárodní přepravy nás kontaktujte na: +420 277 003 889, nebo na orders@lis-cz.loomis.com.