Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru! Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami. Čtěte více →

Historie

Kořeny Loomisu sahají do Ameriky do doby zlaté horečky a jsou neodmyslitelně spjaty se založením společnosti Wells Fargo & Co v Kalifornii v roce 1852. V roce 1905 založil Lee Loomis obchodní společnost s názvem Cleary Clark, která zajišťovala přepravy cenin a další bezpečnostní služby a která postupně rostla. Právě tato společnost jako první v dané době realizovala první transport cenin v obrněném automobilu.

V rámci Evropy kořeny dnešního Loomisu sahají do Švédska roku 1934, kdy Erik Philip-Sorensen založil bezpečnostní společnost Helsingborgs Nattvakt. Společnost rychle rostla díky akvizicím dalších bezpečnostních společností, ze kterých vznikla v roce 1972 sloučená společnost Securitas.

Securitas v roce 1980 zahájil masivní akvizice společností nacházejících se v Evropě a v roce 1999 vstoupil do USA. V roce 2011 Securitas koupil společnosti Loomis a Fargo & Co. V roce 2006 Securitas vyčlenil samostatnou divizi zpracování hotovosti, kterou nazval Loomis. Od roku 2008 Loomis působí jako samostatná společnost zabývající se managing cash in society. Loomis expanduje do dalších států Evropy a Ameriky. Poslední akvizice proběhla 2.dubna 2012, kdy Loomis koupil společnost Vigencia v Argentině a tím vstoupil do Latinské Ameriky.

1.10.2010 vstoupil Loomis do České republiky, když koupil společnost Agency of Security FENIX CIT, a.s., která se specializovala na bezpečnostní služby včetně přeprav a zpracování hotovosti již od roku 1989. 2.5.2011 došlo k rebrandingu společnosti a ke změně obchodního jména společnosti na Loomis Czech Republic a.s.