Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru! Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami. Čtěte více →

Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru

Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami.

Eurosystém pravidelně zkoumá možný vliv oběhu eurobankovek na veřejné zdraví, a to i ve vztahu k virusu. „V současné době neexistuje důkaz, že koronavirus se rozšířil přes eurobankovky“ uvádí se v oznámení vydávajícího institutu. ECB ve skutečnosti zdůrazňuje, že riziko přenosu virusu prostřednictvím eurobankovky je „velmi nízké“ s porovnáním s jinými povrchy jako jsou kliky u dveří, zábradlí, vypínače světel nebo nákupní koše.

V britských médiích se objevilo několik článků, ve kterých se uvádí, že WHO uvedla, že bankovky může přenášet COVID-19 a varovali před použitím hotovosti. Tato informace byla nepravdivá. Čtěte více zde: World Health Organization: ‘We did NOT say that cash was transmitting coronavirus.

Další odkazy:

Experts play down likelihood of banknotes spreading coronavirus

Cash is not dangerous. Hotovost není nebezpečná. Dánská národní banka se odvolává na dánskou Národní radu pro zdraví a uvádí, že při platbě v hotovosti není zvýšené riziko koronální infekce.

Dokument ke stažení:

Loomis Cash and Corona