Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru! Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami. Čtěte více →

Skupina společnosti Loomis se rozrostla akvizicí VIA MAT Group

Loomis, jako jedna z předních CIT společností, uzavřela dohodu o koupi 100% akcií VIA MAT Holding AG. VIA MAT se sídlem v Curychu ve Švýcarsku je jednou z předních světových společností v oblasti mezinárodních přeprav cenných zásilek. Hodnota podniku je přibližně 200 milionů CHF, což odpovídá přibližně 1450 milionů SEK (4,43 miliard CZK).

Tato akvizice umožňuje společnosti Loomis rozšířit nabídku svých služeb přidáním mezinárodních přeprav ke stávajícím službám CIT a CMS. Mezinárodní služby se skládají ze tří druhů operací; mezinárodní přeprava hotovosti a drahých kovů, ukládání cenností a obecných logistických řešení. Kromě toho, v důsledku postavení VIA Mat na švýcarském trhu CIT, bude Loomis díky této akvizici lídrem na trhu. VIA MAT a její dceřiné společnosti mají asi 1000 zaměstnanců, působících v Asii, Jižní Americe, Středním východě, USA a Evropě. Akvizice umožní Loomis přístup k několika novým destinacím a přispěje k dalším možnostem růstu. Švýcarská CIT divize bude konsolidována do segmentu Evropa.

” Tato akvizice je ideální strategickou volbou pro Loomis, přidání Mezinárodních služeb je důležitou částí pro portfolio poskytovaných služeb. Navíc, tato akvizice vytváří příležitosti pro další růst na nových i stávajících trzích. Těším se na spolupráci jak s manažerským týmem, tak i s ostatními zaměstnanci VIA MAT. Jsme velmi rádi, že můžeme přidat tento segment do naší firemní skupiny. „říká Jarl Dahlfors , prezident a CEO společnosti Loomis.