Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru! Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami. Čtěte více →

V Morbihanu dělá bankomat na baru pozdvižení

Bankomaty v tabákovém baru budou rozmístěny po celé Francii. Úplně první byl právě instalován v Morbihan: zákazníci a obyvatelé jsou potěšeni.

„Konečně! Už nepotřebujeme překračovat hranice kvůli zajištění hotovosti! Pro obyvatele a obchodníky města Péaule (Morbihan) je to malá revoluce. Za účelem revitalizace měst a izolovaných venkovských komunit se Národní konfederace tabákových výrobků a společnost Loomis společně rozhodly pro inovativní smlouvu. Během počátečního šestiměsíčního experimentu bude přibližně dvacet barů a trafik ve venkovských oblastech po celé Francii vybaveno bankomatem.

„Byla to nutnost“

A první, kdo bude vybaven, není nikdo jiný než Péaule (2 800 obyvatel), které je roky bez bankomatu kvůli příliš vysokým provozním nákladům. „Ihned jsem souhlasil s tím, že podstoupím tento experiment,“ říká Philippe Allirand, majitel Chouchen, jediného tabákového baru v Péaule, který převzal v roce 2019. Od doby, kdy byl stroj nainstalován, chodí zvědavý štamgasti a procházející lidé jeden za druhým.

„Byla to nutnost,“ říká jeho majitel. „Tady jsme na venkově. Jakmile chcete něco udělat, musíte vzít auto. Chcete-li vybrat hotovost, musíte jet do Questembert, La Roche-Bernard nebo Muzillac … Pro starší lidi a dokonce i pro pracující to není vždy snadné … A pro malé obchody v okolí také! “ Obchodníci jsou z takové iniciativy potěšeni, dodává starosta Jean-François Bréger. Stejně jako ostatní hráči na trhu.

Pro šéfa Chouchen, Philippe Alliranda, z toho naštěstí žádné dodatečné náklady po instalaci bankomatu nevznikají. Správu a údržbu zajišťuje Loomis. „Uvidíme po šesti měsících testování, ale opravdu si myslím, že tu bankomat ještě chvíli zůstane!