Při použití hotovosti není zvýšené riziko koronaviru! Světová zdravotnická organizace (WHO) popřela, že hotovost a konkrétně bankovky přenáší koronavirus. Evropská centrální banka (ECB) také vylučuje, že nový koronavirus COVID-19 se šíří bankovkami. Čtěte více →

Zpracování hotovosti

Zpracováním hotovosti se rozumí přepočítání, kontrola kvality hotovosti dle z. č. 136/2011 Sb. a ověření pravosti hotovosti. Následuje reporting výsledku zpracování zákazníkovi a bance a doručení zpracované hotovosti do České národní banky v případě české měny a v případě zahraniční měny na pobočku banky.

Hotovost zpracováváme pod neustálým dohledem 4 kamer na každém pracovišti. Záznam o zpracování hotovosti archivujeme a v případě vzniklé diference použijeme jako důkazní prostředek. Zpracováváme českou korunu, EURO a dalších 13 cizích měn. Hotovost je klientovi připsána na účet v poledních hodinách následujícího bankovního dne po dni vyzvednutí hotovosti. Hotovost zpracováváme v centrech zpracování hotovosti v Praze a Ostravě s nepřetržitým 24 hodinovým provozem. Záložní počítárna je situována v Plzni.

V případě zájmu o vypracování orientační cenové nabídky klikněte zde.